Restoran Haftası

Gastronomiyle sosyal ve kültürel yaşamın tüm dinamiklerini bir araya getiren Türkiye’nin ilk gastronomi festivali Restoran Haftası’nın 10.su 15 - 30 Kasım 2019 tarihleri arasında Türk Mutfağı teması ile gerçekleşecek. 10. Restoran Haftası’nın gastronomi partneri, Türk Mutfağını ve yerel değerlerini korumak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Metro Türkiye.

15 gün suresince Türkiye’nin en iyi restoran, bistro ve kafelerinde Restoran Haftası’na özel hazırlanmış menüler gastronomi tutkunlarını ağırlayacak. İstanbul’da şehrin en önemli restoranlarının katılacağı projede; kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için özel olarak hazırlanmış menüler ile geleneksel lezzetler, yerel malzemeler ile hazırlanan yenilikçi yemekler, sokak lezzetleri ve özel tarifler lezzet tutkunlarına yepyeni deneyimler yaşatacak. Restoran Haftası’na ayrıca keyifli tadımlar ve söyleşiler de renk katacak.

Restoran Haftası süresince restoranlarda, yerel malzeme dokunuşu ile hazırlanan farklı menü alternatifleri sunulacak. 35 TL olan Öğlen Menüleri ve 55 TL olan Akşam Menülerine ek olarak tüm dünyada Michelin yıldızlı restoranlarda sunulan ve bizzat sunulduğu restoranın şefinin yarattığı en özel lezzetlerin bir arada deneyimlenebileceği “Tadım Menüleri” de yer alacak.

Hafta boyunca I?stanbul’daki restoranlarda Restoran Haftası’na özel menüler sunulurken Metro iş birliğiyle ülkenin en önde gelen şefleri ile deneyimsel tadımların yapıldığı Tadına Bakma Sanatı etkinliği de gerçekleşecek. Social Table etkinlikleri, uzmanlar ile workshoplar, ülke mutfağının gizli kahramanları üreticiler ile sohbetler ve tadına doyulmaz sokak lezzetlerinin sunulduğu Sokak Yemekleri Partisi’nin yanı sıra Gastro Art, Gastro Fashion temalı etkinlikler de Restoran Haftası’na renk katacak.

10. Restoran Haftası restoranları, menüleri, etkinlikleri ve detaylarına içeriği yenilenecek www.restoranhaftasi.com adresinden  çok yakında ulaşabilirsiniz.

Restoran Haftası’nı sosyal medya hesaplarından takip etmeyi de unutmayın! Facebook/restoranhaftasi Instagram/restoranhaftasi

 

Galeri