Projelerimiz Dude Event

New summer menus available from 12th Sept.

DUDE EVENT

restoran haftası
RESTORAN HAFTASI

Dude Creative, Dude Social, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Gastronomiyle sosyal ve kültürel yaşamın tüm dinamiklerini bir araya getiren ve düzenlendiği şehirlerde restoranlara ticari ivme katan Türkiye’nin ilk gastronomi festivali Restoran Haftası, 2019 Kasım ayında 10. kez düzenlendi. Restoran Haftası’nda Tek Lokmada Restoran Haftası, Tadına Bakma Sanatı, Social Table, Sokak Yemekleri Partisi ve Sokak Tadında Masalar etkinlikleri ve Türk Mutfağı 2.0 paneli de gerçekleştirildi.

wise wine selection
WISE WINE SELECTION

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Metro Türkiye, Avrupa’nın öne çıkan şarap bölgelerinden, her biri birbirinden özel hikayeler barındıran şarapları seçerek bir şarap seçkisi oluşturdu. Bu seçkinin ismi, logo tasarımı, marka kimliği, marka stratejisi, sektör lansmanları, tüm pazarlama ve ticari pazarlama stratejileri ve iletişimi Dude Table tarafından yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

metro gıda hareketi
METRO GIDA HAREKETİ

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Metro Türkiye için gıda atık ve kayıp konusunu sahiplenmek ve farkındalık yaratmak amacıyla Metro Gıda Hareketi markası yaratıldı. Proje kapsamında restoran müşterilerinin kalan yemekleri evlerine götürebilecekleri Gurme Kutusu geliştirildi, bilgilendirici infografik broşürler hazırlandı ve iletişim odaklı yemekler organize edildi. Bu proje ile Felis ve Sürdürülebilir İletişim ödülü alındı.

yerel festivaller
YEREL FESTİVALLER

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Türkiye’nin dört bir yanında farklı zamanlarda gerçekleşen yerel festivallerin organizasyonundan sosyal medya iletişimine kadar tüm alanlarda festivali kurgulayarak ve şeflerin, konu uzmanlarının festivalde yer almasını sağlayarak marka deneyimi yaşatacak kapsamlı bir içerik oluşturuyoruz. Davetlilerin yer alabileceği workshoplar, temalı sohbetler, tadımlar ve yemekler düzenliyoruz.

coğrafi işaretli ürünler
COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN PROJELERİ

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Metro Türkiye ile gerçekleştirdiğimiz bu projedeki amacımız coğrafi işaretli ürünlerin sektöre penetrasyonunu sağlamak, farkındalık oluşturmak ve bu ürünler için talep yaratmaktı.

kars kaşarı şehirde
KARS KAŞARI ŞEHİRDE

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Metro ile birlikte Kars Kaşarının değerini restoranlara ve son tüketiciye aktarmak ve bu konuda bir farkındalık yaratmak amacıyla Kars Kaşarı Şehirde adını verdiğimiz bu projede restoran sahipleri, şefler ve influencerlar ile Kars’a ziyaret gerçekleştirdik. Restoran menülerine Kars Kaşarının girmesini sağladık ve influencer iletişim çalışmaları ile bu menüler son tüketici ile de buluşturuldu.

lindt ile 5 duyuda çikolata
LINDT İLE 5 DUYUDA ÇİKOLATA TADIMI

Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Lindt’in Kahve Festivali’ne gastronomi pazarlama stratejisi ile entegre olması sağlandı. Proje içinde gastronomi içeriği ile tadım kurgusu oluşturuldu. 5 duyuda tadım mekanizması kuruldu ve influencer iletişimi için Bahar Akıncı ile çalışıldı.

diageo barmen club yarismasi
DIAGAEO BARMEN CLUB YARIŞMASI

Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Yarışma ilk kez Dude Table tarafından gerçekleştirildi ve sektöre yönelik bu yarışmanın tüm strateji planı ve kurgusu yapılarak son tüketici ile buluşması sağlandı. Projenin influencer iletişimi yapıldı ve Dünya’nın en önemli içecek danışmanlık firması Drink Factory’nin sahibi Tony Conigliaro ve kendisiyle birlikte çalışan dünyaca ünlü barmen Max Wenning yarışmaya davet edildi. Kazanan 3 barmen Londra’da Drink Factory’de eğitim alma şansı yakaladı.

mix mondial
MIX MONDIAL

Dude Event, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing, Dude Creative

Kokteyl kanalını geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz Mix Mondial kokteyl festivalinde, birçok şehirde ve restoranda kokteyl menüleri ve yaratıcı kokteyl kurguları oluşturuldu. Sunum ekipmanları, perfect serve ekipmanları geliştirildi ve tasarımcılara yaratıcı kokteyl bardakları tasarlatıldı. Geleneksel ve sosyal medya iletişimi ile WOM etkisi yaratıldı.

intel 6th sense
INTEL 6TH SENSE

Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Intel ile tablet menü kanalına destek verip geliştirmek için Koç Müzesi’nde bulunan vagonda, sektördeki önemli işletmecilerin katıldığı deneyimsel bir lansman daveti gerçekleştirildi.

kfc şube 100
KFC 100. ŞUBE AÇILIŞI

Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

KFC pazarlama projesi kapsamında, Sirkeci’de açılan 100. Şube için düzenlediğimiz lansmanda influencerlar ile özel bir açılış içeriği oluşturuldu. Tadımlar ve sosyal medyada paylaşmak üzere fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi.

fritolay patates hasadı
FRITOLAY İLE PATATES HASADI

Dude Event, Dude Food Marketing

Fritolay ile Kayseri’ye influencerlar ile gidilen patates hasadı için gastronomi kurgusu oluşturuldu. Patates hasadı sırasında farklı alanlarda patates nasıl kullanılır konusu işlenirken Şef Aydın Demir’in hasada özel Fritolay ile lezzetler hazırladı.

kanyon popup restoran
KANYON POP UP RESTORAN

Dude Creative, Dude Social, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Kanyon Pop Up Restoran projesinde, yerel bölge restoranlarını tüm ekibi ve malzemeleri ile pop up olarak kanyon restoranlarına getirdik. Restoranlar, yemeklerinde o bölgeye ait malzemelerini kullanarak yemekler hazırladılar ve Kanyon restoranlarında servis ettiler. Escal’e Kebapçı Halil Usta ve Onbaşılar Kebap, Gram’a Bordum’dan Ent Restaurant, Welldone’a İmren Alaçatı Tatlıcısı ve Intema Yaşam’a Antakya’dan Pales Süt Ürünleri geldi.

kanyon ice week
KANYON ICE WEEK

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Kanyon’un yazın sıcak havalarda tercih edilebilecek serin bir alternatif okazyon olduğunun altını çizmek amacıyla yarattığımız bu proje ile Kanyon restoranlarında döneme özel bir haftalık soğuk pop up menüler yapıldı. Espressamente Illy, Welldone, Escale, İmren Alaçatı Tatlıcısı, Icy Dreams Co., Gastronometro, Beyaz Fırın, Pioppo Gelato, Haagen-Dazs, Gram, Shot 34, Plus Kitchen, Suvla, Intema Yaşam, Thermomix ve Rita Moda’nın katılımı ile gerçekleşen kick off etkinliğimizde Kanyon müşterilerine gün boyunca yaza özel birçok farklı lezzet ikram edildi.

hilltown
HILLTOWN

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Hilltown AVM’nin yeme-içme alanındaki konumlanması, bu alandaki projelerinin oluşturulması-gerçekleştirilmesi, projelerin iletişim ve tasarım hizmetlerinin sağlanması odağında 360 derece gastronomi pazarlama danışmanlık hizmeti verdik.

hilltown shop and taste
HILLTOWN SHOP & TASTE

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Hilltown AVM’ye sunduğumuz gastronomi pazarlama danışmanlık hizmeti kapsamında Hilltown’un gastronomi çıtasının altını çizmek amacıyla 2018 ve 2019 senelerinde yılbaşı teması ile gerçekleştirilen Shop & Taste etkinliği AVM müşterilerinin birçok farklı lezzeti bir arada deneyimleyebilecekleri ve AVM’deki birçok mağazada indirim avantajı ile alışveriş yapabilecekleri bir etkinlik içeriği olarak düzenlendi. Projenin tüm organizasyon, tasarım ve iletişim çalışmaları yapıldı.

wise wine local selection
WISE WINE LOCAL SELECTION

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Metro Türkiye ile Türkiye’nin önemli şarap bölgelerinden seçilmiş, her biri bulunduğu bölgenin özelliklerine sahip şaraplar ile bir şarap seçkisi oluşturuldu. Bu seçkinin ismi, logo tasarımı, marka kimliği, marka stratejisi, sektör lansmanı, tüm pazarlama çalışmaları ve influencer iletişimi yapıldı.

yeniden meze
YENİDEN MEZE

Dude PR, Dude Event, Dude Food Marketing

2018 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Yeniden Meze festivalinin projesinin oluşturulması, hayata geçirilmesi, marka adı, etkinlik içeriklerinin hazırlanması, iletişim içeriklerinin hazırlanması ve tüm operasyonel süreci yönetildi. Türkiye’deki meze kültürünü yeni nesil gastronomi trendleriyle harmanlayarak meze kavramının yepyeni bir boyut kazanarak mezenin yeni nesil bir hedef kitle ile buluşturulması sağlandı. Sokak lezzetleri, yerel lezzetler, ünlü şefler, restoranlar, online meze platformları yer aldı. Workshop kurguları ve söyleşiler düzenledi.

brand week istanbul
BRAND WEEK GASTRO

Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Brand Week içerisinde gerçekleşen Brand Week Gastro 2018 Kasım’da ilk kez ziyaretçileriyle buluştu. Yeme-içme pazarlaması teması ile içeriği oluşturulan ve 3 gün süren konferansta Türk şefler, konu uzmanları, yerel şefler ve yabancı konu uzmanları konuşmacı olarak yer aldı. Tüm içerik, tema, tadımlar ve konuşmacıların organizasyonu gerçekleştirildi.

baharin tadina bak
HILLTOWN’DA BAHARIN TADINA BAK

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Hilltown’un gastronomi çıtasının altını çizmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Baharın Tadına Bak etkinliği AVM müşterilerinin birçok farklı lezzeti bir arada deneyimleyebilecekleri bir proje olarak düzenlendi. Projenin tüm organizasyon, tasarım ve iletişim çalışmaları yapıldı.

akmerkez terasta tarım
AKMERKEZ TERASTA TARIM

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Akmerkez’in terasında yer alan ve Ek Biç Ye İç iş birliğinde hayata geçen Terasta Tarım projesine verdiğimiz gastronomi pazarlama danışmanlık hizmeti kapsamında 2019 ve 2020 yıllarında marka değerine katma değer sağlamak için alanda şeflere, restoran sahiplerine, sektörde söz sahibi kişilere, influencerlara, mecralara davetler düzenlendi ve bu düzenlenen etkinliklerin tüm tasarım ve iletişim çalışmaları yapıldı.

ekmek arası festival
MALTEPE PİAZZA AVM’DE EKMEK ARASI FESTIVAL

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

12-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Ekmek Arası Festival projesinde ünlü şeflerin ve restoranların birbirinden çeşitli ekmek arası lezzetleri ile Maltepe Piazza AVM misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşattı ve AVM’de birçok restoranda etkinliğe özel fiyatlı menüler satışa sunuldu.