Projelerimiz Dude Social

New summer menus available from 12th Sept.

DUDE SOCIAL

restoran haftası
RESTORAN HAFTASI

Dude Creative, Dude Social, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Gastronomiyle sosyal ve kültürel yaşamın tüm dinamiklerini bir araya getiren ve düzenlendiği şehirlerde restoranlara ticari ivme katan Türkiye’nin ilk gastronomi festivali Restoran Haftası, 2019 Kasım ayında 10. kez düzenlendi. Restoran Haftası’nda Tek Lokmada Restoran Haftası, Tadına Bakma Sanatı, Social Table, Sokak Yemekleri Partisi ve Sokak Tadında Masalar etkinlikleri ve Türk Mutfağı 2.0 paneli de gerçekleştirildi.

küçük işletmem için
KÜÇÜK İŞLETMEM İÇİN

Dude Creative, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing

Metro Türkiye öncülüğünde Covid-19 pandemisi döneminde zor dönemden geçen yeme içme sektöründeki küçük işletmelere destek olmak adına başlatılan Küçük İşletmem İçin projesinin ajans partneri olarak bu destek hareketinin strateji ekibinde yer aldık, marka kimliğini çalışıp dijital ve basılı iletişim görsellerini hayata geçirdik, proje tanıtım videosunu çalıştık, sosyal medya yönetimini üstlendik ve tüm influencer ve yeme içme sektörü iletişimini yönettik.

yerel festivaller
YEREL FESTİVALLER

Dude Creative, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing

Türkiye’nin dört bir yanında farklı zamanlarda gerçekleşen yerel festivallerin organizasyonundan sosyal medya iletişimine kadar tüm alanlarda festivali kurgulayarak ve şeflerin, konu uzmanlarının festivalde yer almasını sağlayarak marka deneyimi yaşatacak kapsamlı bir içerik oluşturuyoruz. Davetlilerin yer alabileceği workshoplar, temalı sohbetler, tadımlar ve yemekler düzenliyoruz.

mix mondial
MIX MONDIAL

Dude Event, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing, Dude Creative

Kokteyl kanalını geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz Mix Mondial kokteyl festivalinde, birçok şehirde ve restoranda kokteyl menüleri ve yaratıcı kokteyl kurguları oluşturuldu. Sunum ekipmanları, perfect serve ekipmanları geliştirildi ve tasarımcılara yaratıcı kokteyl bardakları tasarlatıldı. Geleneksel ve sosyal medya iletişimi ile WOM etkisi yaratıldı.

midpoint welldone kırıntı
MIDPOINT & WELLDONE & KIRINTI

Dude Creative, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

All Points grubunun içinde yer alan Midpoint, Welldone ve Kırıntı markaları için pazarlama stratejileri, sosyal medya, tasarım ve iletişim hizmetleri veriyoruz. Menülerinin ve marka dünyalarının tasarlanması, pazarlama projelerinin oluşturulması, fotoğraf ve video çekimlerinin gerçekleştirilmesi, sosyal medya hesap ve projelerinin yürütülmesi için birlikte çalışıyoruz.

kanyon popup restoran
KANYON POP UP RESTORAN

Dude Creative, Dude Social, Dude Event, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Kanyon Pop Up Restoran projesinde, yerel bölge restoranlarını tüm ekibi ve malzemeleri ile pop up olarak kanyon restoranlarına getirdik. Restoranlar, yemeklerinde o bölgeye ait malzemelerini kullanarak yemekler hazırladılar ve Kanyon restoranlarında servis ettiler. Escal’e Kebapçı Halil Usta ve Onbaşılar Kebap, Gram’a Bordum’dan Ent Restaurant, Welldone’a İmren Alaçatı Tatlıcısı ve Intema Yaşam’a Antakya’dan Pales Süt Ürünleri geldi.

rita moda
RITA MODA

Dude Creative, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

2018 Aralık ayında Kadıköy Moda’da açılan Rita Moda için kurucu danışmanlık, pazarlama stratejileri, sosyal medya, tasarım ve iletişim hizmetleri verdik. Menülerinin ve marka dünyasının oluşturulması ve geliştirilmesi, pazarlama projelerinin yaratılması, sosyal medya hesap ve projelerinin yürütülmesi için birlikte çalıştık.

HİÇ URLA

Dude Social, Dude Creative, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Hiç, Urla’da 60.000 zeytin ağacının oluşturduğu bir ekosistem. Hiç Urla markası ve çatısı altında bulunan Hiç Olive Oil, Hiç Lokanta, Urla Cooking Class, Hiç Ceramics markaları için gastronomi pazarlama danışmanlığı veriyoruz. Pazarlama stratejileri ile satış arttırma, kanal geliştirme, marka değeri arttırma hizmetleri ile gastronomi iletişimi odaklı geleneksel medyada ve sosyal medyada iletişim hizmetleri sunuyoruz.

KUYU ALAÇATI

Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Alaçatı Hacımemiş’te rakiplerinden farklı olarak odun ızgarası ile lezzetlerini sunan Kuyu için restoran açılışından itibaren stratejik danışmanlık desteği verdik. Restoran ekosistem pazarlama hizmeti içerisinde sosyal medya, PR, gastronomi & pazarlama strateji hizmetlerini gerçekleştirdik.

L’ARANCIA

Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Cunda’da yerel malzemeyi İtalyan teknikleri ile yorumlayan L’arancia’ya restoran menü danışmanlığı, satış arttırıcı, kanal geliştirici pazarlama projelerinin dahil olduğu pazarlama danışmanlığı, sosyal medya stratejisi danışmanlığı, geleneksel medya ve sosyal medya odaklı PR ve gastronomi iletişimi hizmetlerini veriyoruz.

DELMARE

Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Çengelköy’de hizmet veren İstanbul’un kültleşmiş deniz ürünleri restoranlarından Del Mare’ye gastronomi ve pazarlama uzmanlık alanı ile satış arttırıcı, kanal geliştirici ve marka değeri odaklı pazarlama danışmanlığı, sosyal medya, PR hizmetleri veriyoruz.

OSTERIA SALVATORE

Dude Creative, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

İstanbul’un yeni İtalyan’ı Osteria Salvatore’ye gastronomi ve pazarlama uzmanlık alanı ile satış arttırıcı, kanal geliştirici ve marka değeri odaklı pazarlama danışmanlığı, sosyal medya, PR ve tasarım hizmetleri veriyoruz.

BARMY İSTANBUL

Dude Creative, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Kadıköy Kadife Sokak’ta sokağın lezzet ve deneyim çıtasını yukarı çeken Barmy’e açılışından itibaren sektörde doğru konumlanmasını sağlayacak pazarlama projeleri ve danışmanlık, gastronomi uzmanlık alanı ile tasarımsal çözümler, içerik ve görsel stratejilerinin dahil olduğu sosyal medya yönetimi, geleneksel ve sosyal medya odağında gastronomi iletişimi, food community network marketing hizmetlerini veriyoruz.

FOOD HALL

Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

Narmanlı Han’da Türkiye’nin ilk Food Hall’una pazarlama ve konsept danışmanlığı, markanın gastronomi dünyasında konumlanma stratejisini belirleyen ve bilinirliğini arttıran gastronomi pazarlama iletişimi, food community network marketing hizmetlerini ve sosyal medya hizmetini veriyoruz.

USLA

Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing

Geleceğin mutfak eğitimini öğrencileri ile buluşturan USLA’ya kanal geliştirme odaklı gastronomi & pazarlama stratejileri hizmeti, gastronomi iletişimi ve sosyal medya hizmeti veriyoruz.

PLANT FACTORY

Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing

Türkiye’de dikey tarımın geleceğini şekillendirecek Plant Factory’e gastronomi ve pazarlama danışmanlığı, kanal geliştirme projeleri ve stratejileri, hedef kitlelere erişim için gerekli gastronomi iletişimi, food community marketing, içerik ve görsel stratejilerinin dahil olduğu sosyal medya yönetimi hizmetlerini veriyoruz.

DUNAV

Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing

Yereli koruyan ve nesilden nesile mutfak geleneklerini aktaran yeni nesil esnaf lokantası Dunav’a gastronomi ve pazarlama odaklı strateji hizmeti, sosyal medya hizmeti, gastronomi iletişimi hizmeti veriyoruz.

BOL PAZAR

Dude Creative, Dude Social

Kemerburgaz’da, içinde birçok farklı lezzeti ve markayı bulunduran İstanbul’un ilk dış mekan “Food Market”ı Bol Pazar’a sosyal medya yönetimi hizmeti veriyoruz. Bu hizmet kapsamında aylık sosyal medya fotoğraf çekimlerini yapıyor, görsel tasarım yolunu, içerik tasarım yolunu ve sosyal medya stratejisini online ile offlineı linkleyerek oluşturuyoruz.

KOKOREÇÇİ BAKİ USTA

Dude Creative, Dude Social, Dude PR, Dude Food Marketing, Dude Restaurant Ecosystem Marketing

1982 yılından beri İzmir’de hizmet veren markanın SWOT analizleri, marka konumlaması, kanal geliştirme projeleri, marka kimliği, sosyal medya stratejileri, e-ticaret stratejileri, sosyal medya ve e-ticaret reklamları, geleneksel medya ve sosyal medya iletişimleri için birlikte çalışıyoruz.